ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ  ΣΧΟΛΙΚΟ  ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ  ΣΚΑΚΙΟΥ

ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ  ΣΤΕΡΕΑΣ  ΕΛΛΑΔΑΣ  &  ΕΥΒΟΙΑΣ

Πραγματοποιήθηκε  το  Σαββατοκύριακο  12  και   13  Μαρτίου,  στη  Χαλκίδα  το  περιφερειακό  πρωτάθλημα   Ανατολικής  Στερεάς  Ελλάδας  &  Εύβοιας,  στο   σκάκι.

Στο  πρωτάθλημα  έλαβαν  μέρος  14  μαθητές  του  σχολείου  μας   στο  ατομικό  και  δύο  ομάδες  των  τεσσάρων  αθλητών  στο  ομαδικό.

Οι  μαθητές  μας  σημείωσαν  επιτυχίες,  τόσο  στο  ατομικό  όσο  και  στο  ομαδικό,  ενώ  η  μαθήτριά  μας  Μαγδαληνού  Ανδριανή  προκρίθηκε  στην  επόμενη  φάση,  στο  πανελλήνιο  πρωτάθλημα.Μετάλλιο  και  κύπελλο  απονεμήθηκαν  στον  Φακίρη  Κωνσταντίνο  Γ΄ Τάξη,  στη  Μαγδαληνού  Ανδριανή  Ε΄ τάξη  και  στη  Μαγδαληνού    Δήμητρα  ΣΤ΄ τάξη.

Οι  ομάδες  μας  κατέλαβαν  την  5η  και  7η  θέση  στο  ομαδικό.

Η  Πρόεδρος  του  Συλλόγου  Γονέων  και  Κηδεμόνων  κυρία   Γκογκάκη-Φακίρη   Αναστασία   έκανε  τις   απονομές  στους  νικητές  του  ατομικού  Ε΄ τάξης  και  στην  2η  ομάδα  του  Γυμνασίου    στο  ομαδικό.

Ακολουθούν φωτογραφίες  από  τους  αγώνες,  από  το   site: http://www.skakistikiakadimia.gr