Let’s do it Greece 2017

ΔΗΜΟΤΙΚΟ  ΣΧΟΛΕΙΟ  ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΥ

let's do it

Αγαπητοί  γονείς,

Στα  πλαίσια  της  Σχολικής  Εβδομάδας  Εθελοντισμού  « Let?s  do  it »  το  σχολείο  μας   συμμετέχει   με  πολλαπλές  δράσεις  οι  οποίες  περιλαμβάνουν:

Βελτίωση  του  χώρου  στο  προαύλιο  με  καθαρισμό,  βάψιμο  στα  παγκάκια,   ασβέστωμα  κορμών  των  δέντρων,  φρεσκάρισμα  επιδαπέδιων  παιχνιδιών  αυλής,  φύτεμα  λουλουδιών,  δημιουργία  λαχανόκηπου,  κατασκευή  φωλιών  από  τους  μαθητές  και  τοποθέτησή  τους  στα  δέντρα  της  αυλής  κλπ.

Σας  καλούμε  λοιπόν  να  γίνετε  αρωγοί  και  όλοι  μαζί  γονείς,  δάσκαλοι  και  μαθητές  να  ενώσουμε  τις  δυνάμεις  μας  και  συντονισμένα  να  αλλάξουμε  την  όψη  του  σχολείου  μας  μέσα  σε  μόνο  μία  ημέρα  αποδεικνύοντας  ότι  με  τον  εθελοντισμό  τα  καταφέρνουμε  και  μόνοι  μας  καλύτερα.

Ας  μην  περιμένουμε  από  κάποιους  άλλους     να  κάνουν  κάτι  για  μας!

Πέμπτη  πρωί  φοράμε  όλοι  τα  ρούχα  της  δουλειάς  και  ξεκινάμε  τη  μάχη. Σας περιμένουμε  να  νιώσουμε  όλοι  μαζί  τη  χαρά  της  δημιουργίας  και  να  δώσουμε  ένα  βιωματικό  μάθημα  στα  παιδιά  μας  ότι  με  τον  εθελοντισμό  θα  πάμε  τον  τόπο  μας  μπροστά.

Δημοσιεύθηκε στην Ανακοινώσεις, Δράσεις, Νέα. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.